Aulin 30mg/g gel 100g

Zľava
PDK 1207449
Výrobca HELSINN
ATC NIMESULID
ŠUKL 0066046
FTS Na bolest svalů a kloubů
Informácie Humánny liek
Stav skladom
Počet
7,59 € 6,99 €

AULIN gél je registrovaný liek určený na miestnu liečbu (na vonkajšie použitie) bolestivých prejavov pri poúrazových stavoch, ako je podvrtnutie, vyvrtnutia, narazenia alebo zápal šliach.

Kedy je vhodné použiť prípravok Aulin gel?

V prípade ochorenia pohybového aparátu sprevádzaného zápalom a bolesťou.

  • Pri podvrtnutie (vyvrtnutia) členku, kolená či zápästia
  • Pri natiahnutí svalov a šliach
  • Pri natiahnutých a pohmožděných svaloch
  • Pri bolestiach chrbta, svalov a kĺbov

AULIN gél sa používa v prípade ochorenia pohybového aparátu sprevádzaného zápalom a bolesťou.

AULIN gél pôsobí rýchlo. Prináša citeľnú úľavu do niekoľkých minút od aplikácie. Okrem účinnej látky (nimesulid) obsahuje aj špeciálnu látku transcutol, ktorá zvyšuje prestup účinnej látky priamo na miesto účinku. Veľmi dobre sa rozotiera, čo ocenia najmä pacienti trpiaci bolesťami chrbta (veľká plocha). Je veľmi šetrný k pokožke, nevysušuje ju a nedráždi.

  • AULIN gél je vysoko účinný proti bolesti.
  • Pôsobí rýchlo.
  • Prináša citeľnú úľavu do niekoľkých minút od aplikácie.

U krémov, gélov či mastí proti bolesti závisí ich účinok na schopnosti prestupu (uvoľnenie sa) liečiva do postihnutého miesta. AULIN gél obsahuje špeciálnu látku transcutol podporujúca priestup účinnej látky priamo na miesto účinku. Aulin gel sa veľmi dobre sa rozotiera, čo ocenia najmä pacienti trpiaci bolesťami chrbta (veľká plocha). Je veľmi šetrný k pokožke, nevysušuje ju a nedráždi. Aulin gel je voľne predajný liek dostupný v každej lekárni.

Ak počas dvoch až troch dní nepociťujete zlepšenie, je na mieste vyhľadať lekára. VŽDY vyhľadajte lekára v prípade, že sa podvrtnutie týka kolenného kĺbu alebo cítite bolesť aj pri minimálnom zaťažení kĺbu, popr. máte horúčku.

Dávkovanie a použitie prípravku Aulin gel:

AULIN gél môžu používať dospelí a deti od 12 rokov. AULIN gél sa aplikuje 2-3 krát denne, zvyčajne v množstve 3 g, čo zodpovedá asi 6-7 cm vytlačeného pruhu gélu. Gél sa nanesie v tenkej vrstve na postihnuté miesto a vmasíruje sa až do kompletného vstrebania. Pokiaľ lekár predpísané inak, liečba zvyčajne trvá 7 - 15 dní.

Liečivo Aulin gél je nimesulid, ktorý patrí do skupiny látok s protizápalovými a bolesť tíšiacimi účinky.

Množstvo účinnej látky: nimesulid 30 mg v 1 g gélu,

Aulin obsahuje léčivou látku nimesulid. Patří do skupiny látek s protizánětlivými a bolest tišícími účinky (NSAID). Čtěte pozorně příbalový leták.

Odborný garanti: Mgr. Michaela Snídalová, Mgr. Zuzana Ringlová