Belohair 5% drm.sol.1x60ml

PDK 2591064
Výrobca BELUPO
ATC MINOXIDIL
ŠUKL 0134864
FTS Kožní problémy
Informácie Humánny liek
Stav skladom
Počet
20,61 €

Belohair 5% je indikován k léčbě androgenně podmíněné alopecie (úbytek vlasů - plešatění)            u mužů ve věku 18 až 65 let. 

 • Androgenně podmíněná alopecie (úbytek vlasů s mužskou formou plešatění) je druh úbytku vlasů, který může postihnout muže i ženy.

U mužů začíná alopecie ústupem vlasové linie na čele a vypadáváním vlasů na temeni, postižené plochy se postupně zvětšují. V průběhu tohoto procesu se tvoří podkovovitý pruh vlasů v okrajových částech vlasové linie, vzadu a po stranách hlavy.

Počátek a stupeň náhrady vlasů může být mezi uživateli různý. Na léčbu Belohair 5% s větší pravděpodobností zareagují pacienti mladší a pacienti s kratší dobou a s menší plochou plešatosti na vrcholku hlavy.

Individuální reakci na léčbu Belohair 5% nelze předvídat.

Složení - účinné látky:

 • Léčivá látka v přípravku Belohair 5% je monoxidilum 50 mg v 1 ml.

Složení pomocné látky:

 • propylenglykol,
 • ethanol 96% (v/v),
 • čištěná voda

NA OBNOVU VLASOV mužov i žien

 • S obsahom účinnej látky minoxidil
 • Stimulácia rastovej fázy vlasov
 • preukázateľná účinnosť
 • Určené pre dlhodobú terapiu

Belohair 2% je indikovaný na liečbu androgénne podmienené alopécia u mužov i žien vo veku 18 až 65 rokov. Počiatok a stupeň náhrady vlasov môže byť medzi užívateľmi variabilné

Účinnou látkou prípravkov belohair® 2% kožný roztok a belohair® 5% kožný roztok je minoxidil. Belohair® 2% kožný roztok a belohair® 5% kožný roztok sú indikované na liečbu androgénne podmienené alopécia.

Počiatok a stupeň náhrady vlasov môže byť medzi užívateľmi variabilné. Údaje o liečbe ale ukazujú, že na liečbu s väčšou pravdepodobnosťou zareagujú pacienti mladší a pacienti s kratšou dobou a s menšou plochou plešivosti na vrcholku hlavy.

prípravok belohair®

 • 2% kožný roztok je určený pre mužov aj ženy,
 • 5% kožný roztok len pre mužov.

Alopécia, čiže čiastočná alebo úplná strata vlasov, sa vyskytuje oveľa častejšie u mužov ako u žien. Pokiaľ vypadáva už niekoľko týždňov viac ako 100 vlasov denne, hovoríme o chorobnom vypadávanie vlasov. Postihnutý by mal navštíviť kožného lekára, ktorý vlasy prehliadne a stanoví, či je vypadávanie chorobného pôvodu alebo či sa jedná o dedične podmienenú alopéciu.

 PRÍČINY / RIZIKOVÉ FAKTORY

Existuje sedem príčin, prečo vlasy môžu vypadávať:

 • gény - dedičné vlohy určujú, ako citlivo pokožka reaguje na mužský pohlavný hormón testosterón; ak je človek veľa citlivý, vzniká alopécia mužského typu,
 • lieky - niektoré antidepresíva, cytostatiká, a dokonca aj nadmerné dávky vitamínu A majú často za následok vypadávanie vlasov,
 • choroby - pri chrípke, poruchách štítnej žľazy, oslabenie imunitného systému, zápalu pečene a niektorých mykózach, môže patriť padanie vlasov k príznakom danej choroby,
 • jedovaté látky v životnom prostredí - vysoká koncentrácia ortuti, zlúčenín olova a zlata, arzénu, etyluretanu a tália poškodzuje vlasové vačky,
 • diéty - jednostranná strava vedie často k nedostatku dôležitých minerálnych látok a vitamínov, ktoré sú naliehavo potrebné pre rast vlasov,
 • stres - v obdobiach väčšieho napätia môže dochádzať k uvoľňovaniu väčšieho množstva tzv. "stresových hormónov", ktoré rast vlasov brzdí,
 • umývanie - mechanická a chemická záťaž spôsobená častým umývaním vlasy poškodzuje. Za určitých okolností môže vzniknúť alergia na niektoré kozmetické výrobky.

Mechanizmus stimulácia rastu vlasov nie je plne známy, ale minoxidil môže zvrátiť proces straty vlasov pri androgénne podmienené alopéciu (hormonálne podmienené vypadávanie vlasov) nasledujúcimi mechanizmami:

 • zväčšením priemeru vlasu,
 • stimuláciou fázy aktívneho rastu vlasov,
 • predĺžením fázy aktívneho rastu vlasov,
 • stimuláciou fáza tvorby nového vlasu ihneď po vypadnutí pôvodného vlasu.

Minoxidil podporuje mikrocirkuláciu vo vlasovej pokožke. Cievne endotelové rastový faktor (VEGF) je minoxidilom stimulovaný, pričom VEGF je pravdepodobne zodpovedný za zvýšenie priepustnosti kapilár, o čom svedčí vyššia metabolická aktivita pozorovaná počas fázy aktívneho rastu vlasov.

Účinnou látkou prípravkov belohair® 2% kožný roztok a belohair® 5% kožný roztok je minoxidil.

POUŽITIE:

 • dávka 1 ml (zodpovedá 10 stlačením) musí byť aplikovaná na postihnutú plochu pokožky, od stredu postihnutej časti 2x denne, ráno a večer.

Celková denná dávka nesmie byť vyššia ako 2 ml. Ak sa prípravok nanáša prstami, ruky musia byť po aplikácii umyté. Aplikácia prípravku 2x denne musí pokračovať aj po objavení nových vlasov, pre povzbudenie ich rastu.

Skúsenosti ukazujú, že rast nových vlasov sa môže 3 - 4 mesiace po ukončení aplikácie minoxidilu zastaviť a vypadávanie vlasov sa môže obnoviť. Preto sa odporúča s liečbou pokračovať. V rozsiahlych klinických štúdiách bol overený terapeutický účinok lokálne aplikovaného roztoku minoxidilu po dobu 2 rokov.

OBSAH: 1 ml roztoku obsahuje minoxidilum 20 mg a pomocné látky (etanol 96% (v / v), propylénglykol a čistená voda).

Popis přípravku:

Belohair 5% je čirý bezbarvý roztok s alkoholovým arómatem, obsahující 50 mg minoxidilu v 1 ml.

Kontraindikace:

Neužívejte Belohair 5%, pokud - jste žena, vzhledem k nežádoucím účinkům jako je nechtěný růst vlasů v obličeji - trpíte přecitlivělostí (alergií) k minoxidilu nebo k některé z dalších látek obsažených v přípravku

 • trpíte léčenou nebo neléčenou hypertenzí (vysoký krevní tlak)
 • je Vaše pokožka jakýmkoliv způsobem porušená (včetně lupénky a spálení sluncem) - máte oholenou pokožku – oholení může zvýšit vstřebávání minoxidilu, a tak zvýšit riziko nežádoucích účinků - používáte okluzívní obvazy (neprodyšné obvazy nebo obvazy odolné vodě) nebo lokální zevní přípravky (viz bod Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravky)

Čtěte pozorně příbalový leták.

Výdaj lieku nie je viazaný na lekársky predpis. Prípravok nie je hradený z prostriedkov verejného zdravotného poistenia. Pred použitím si dôkladne prečítajte písomnú informáciu, poprípade starostlivo dodržiavajte pokyny lekára či lekárnika.

Belohair 5% je indikován k léčbě androgenně podmíněné alopecie u mužů ve věku 18 až 65 let. Kožní roztok s alkoholovým arómatem. Čtěte pozorně příbalový leták.

Odborný garanti: Mgr. Michaela Snídalová, Mgr. Zuzana Ringlová