Allnature Chia semínka 1000g

PDK 3108868
Výrobca ALLNATURE
Informácie Doplnok stravy
Stav skladom
Počet
4,50 €

Allnature Chia semienka oceňujú je najmä:

  • športovci, diabetici,
  • osoby trpiace vysokým tlakom alebo zvýšeným cholesterolom,
  • ľudia s redukčnou diétou, vegetariáni aj vegáni.

Drobná semienka chia z rastliny Šalvie hispánskej pochádzajú z horských oblastí Strednej Ameriky. Bylina patrí do čeľade hluchavkovitých a je pestovaná špeciálne pre jedlá semienka, ktorá miestni obyvatelia konzumujú od pradávna, najmä pre ich vysokú výživnú hodnotu a schopnosť viazať vodu.

Rad štúdií preukázala, že semienka chia sú vďaka svojmu bohatému zloženiu účinných látok, vitamínov a minerálov veľmi prospešná organizmu človeka.

  • semienka bývajú často chybne hľadaná pod názvom Chio, jedná sa však stále o jeden a ten istý produkt.
  • Chia semienka 1 kg sú prírodným BIO produktom, ktorý napomáha k chudnutiu, a sú plné prospešných látok.

Semienka Chia Allnature sú zbierané šetrným spôsobom, neobsahujú konzervačné látky a sú kvalitne skladovaná. Sú významným zdrojom proteínov, kvalitných sacharidov, vlákniny a tukov, z ktorých majú vysoké zastúpenie omega 3 mastné kyseliny.

Semienka obsahujú aj rad antioxidantov, železo, významné množstvo vápnika, zinok, draslík, magnézium, fosfor a mnoho iných dôležitých látok a živín v čistej prírodnej forme. Semienka chia sú skvelým podporným doplnkom stravy, ktorý má pozitívny vplyv na krvný obeh a pomáha predchádzať kardiovaskulárnym ochoreniam.

  • Pre dostatočný prísun živín stačia 2 - 3 lyžice semienok chia denne, ktoré budete konzumovať s vyváženou pestrou stravou, ako kvalitný doplnok zdravej výživy.

Semienka chia majú výbornú schopnosť viazať na seba vodu a vytvoriť jemný, zdravý a ľahko stráviteľný gél. Gél má veľa pozitívnych funkcií, ale okrem iného významne znižuje hladinu krvného cukru v tele. Účinne pomáha predlžovať proces premeny skonzumovaných cukrov na glukózu, preto nedochádza k tak veľkému zvýšeniu hladiny cukru v krvi a nedostavuje sa silný pocit hladu pri následnom poklese hladiny cukru v krvi. Táto zaujímavá vlastnosť gélu zo semienok chia je dôležitá najmä pre diabetikov, športovcov a osoby s redukčnou diétou, ktoré trpia nadváhou alebo obezitou.

Vďaka spojeniu semienok s vodou a vytvorenie gélu majú semienka chia sýtiaci vlastnosti, ktoré pomôžu prekonať spolu s dobre vyváženou stravou pocit hladu osobám, ktoré začínajú s redukčnou diétou. Semienka nemajú žiadnu pachuť a môžete ich bez problémov pridávať vo forme semienok alebo vo forme gélu do všetkých jedál. Semienka nie sú tvrdá na skus, môžu sa pojedať samostatne alebo v spojení s tekutinou - vo forme gélu. Semienka je možné pridávať do nápojov, jogurtov i najrôznejších pokrmov, pri použití do ciest zaistí cestu vláčnosť a ich veľkou výhodou je, že chuť pokrmov nijako neovplyvňujú.

Semienka chia majú protizápalové účinky a vďaka vynikajúcemu nutričnému obsahu tiež pozitívny vplyv na zdravie pokožky, vlasov a nechtov. Vďaka príjemnému spôsobu konzumácie patrí semienka chia medzi veľmi obľúbený doplnok stravy a stále viac rodín ho zaraďuje do každodenného jedálnička dospelých i detí. Semienka Chia Allnature majú pozitívny vplyv na organizmus človeka aj na jeho psychickú pohodu. Konzumácia semienok je dobrou voľbou pre všetkých tých, ktorí dbajú na svoje zdravie a dodržiavajú zdravý životný štýl.

Hľadáte recepty s šalvie semienkami? Máte pre vás niekoľko tipov!

dávkovanie:

  • 2 lyžice semienok chia denne zaistia dostatočné množstvo vitamínov a minerálov k obohateniu pestrej dennej stravy.
  • Semienka nie sú náhradou pestrej stravy, sú len jej doplnkom.

balenie: 1000 g

Upozornenie:

Skladujte v suchu a chlade, nevystavujte semienka priamemu slnečnému žiareniu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Uchovávajte mimo dosahu detí. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy.

Semínka chia jsou superpotravinou, která jsou vhodným doplňkem stravy plným vitaminů a minerálů a pro svou schopnost vázat vodu.

Odborný garanti: Mgr. Michaela Snídalová, Mgr. Zuzana Ringlová