Fenistil 1 mg/ml por.gtt.sol. 1x20 ml CZ

PDK 3373637
Výrobca NOVARTIS
ATC DIMETINDEN
ŠUKL 0173500
FTS Na alergie
Informácie Humánny liek
Stav nedostupné
TENTO TOVAR JE DLHODOBO NEDOSTUPNÝ

Fenistil kvapky poskytujú úľavu v nasledujúcich prípadoch:

Alergická kožná vyrážka a svrbenie rôzneho pôvodu: ekzém, dermatitída (zápal kože), uštipnutie hmyzom, svrbenie kože spôsobené ovčími kiahňami, urtikária (žihľavka, kožná vyrážka).
Alergická nádcha: senná nádcha a iné formy alergickej nádchy (napr. Alergie na domový prach, zvieraciu srsť, perie atď.).
Alergia na konkrétne potraviny a lieky.
Váš lekár vám môže Fenistil kvapky predpísať tiež na predchádzanie alergickej reakcie počas desenzibilizácie.

Fenistil kvapky
Fenistil kvapky sú orálne (ústami) podávané antihistaminikum, ktoré poskytuje úľavu pri kožných vyrážkach a svrbenie kože, sennej nádche a iných formách alergickej nádchy a alergiu na lieky a potraviny.

  • Fenistil kvapky sú vhodné pre deti už od 1 mesiaca veku i dospelých, neobsahujú alkohol a umožňujú ľahké dávkovanie.
  • Podanie u dojčiat od 1 mesiaca do 1 roka iba na odporúčanie lekára.

Ako Fenistil kvapky fungujú
Fenistil blokuje účinky histamínu, čo je látka, ktorú telo uvoľňuje počas alergickej reakcie. Fenistil kvapky uľavujú od svrbenia a podráždenie spôsobené kožnou vyrážkou, znižujú opuchy a uľavujú od príznakov alergickej nádchy, ako je výtok z nosa, kýchanie, svrbenie v nose a svrbenie a slzenie očí.

Výhody:

  • Účinná úľava od svrbenia kože a podráždenie ako svrbiaca vyrážka, ovčie kiahne, žihľavka, bodnutie hmyzom, kožné ekzémy
  • Tlmí aj príznaky sezónnej nádchy a alergie na potraviny a lieky
  • Vhodné pre deti už od 1 mesiaca veku (podaní u dojčiat od 1 mesiaca do 1 roka iba na odporúčanie lekára)
  • ľahké dávkovanie
  • Neobsahuje alkohol ani farbivá

Ako sa Fenistil kvapky používajú
Vždy používajte tento liek presne v súlade s písomnú informácií alebo podľa pokynov svojho lekára alebo lekárnika. Ak si nie ste istý (á), poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Dospelí a deti staršie ako 12 rokov: 20 až 40 kvapiek trikrát denně.U pacientov so sklonom kespavosti je odporúčaná dávka 40 kvapiek na noc a 20 kvapiek ráno.
Deti vo veku 1 až 12 rokov: Odporúčaná denná dávka sú 2 kvapky / kg telesnej hmotnosti / deň, rozdelené do 3 dávok, napr. 8 kvapiek 3-krát denne pre 2roční dieťa s hmotnosťou 12 kg.
Dojčatá vo veku 1 mesiac až 1 rok: Len na odporúčanie lekára.
Fenistil kvapky patrí medzi lieky na alergiu bez lekárskeho predpisu. Nepodávajte ho dojčatá vo veku 1 mesiac až 1 rok, ak to nepredpíše lekár.

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Úleva při pruritu různé etiologie: endogenní pruritus, ekzém, svědivé dermatózy, bodnutí hmyzem, plané neštovice. Kopřivka. Symptomatická úleva při sezónní (senné rýmě) a celoroční alergické rýmě. Symptomatická léčba alergií na léky a potraviny. Čtěte pozorně příbalový leták.

Odborný garanti: Mgr. Michaela Snídalová, Mgr. Zuzana Ringlová