Mucosolvan pro dospělé 30mg/5ml sir.1x100ml

PDK 3478246
Výrobca DELPHARM
ATC AMBROXOL
ŠUKL 0223151
FTS Na vlhký kašel
Informácie Humánny liek
Stav skladom
Počet
3,76 €

MUCOSOLVAN® pre dospelých - sirup

  • Pre dospelých pohodlné dávkovanie len 2x denne
  • bez cukru
  • jahodová príchuť
  • Môže užívať s jedlom i bez jedla

dávkovanie:
1-2 roky: 2,5 ml 2x denne
2-5 rokov: 2,5 ml 3x denne
6-12 rokov: 5 ml 2-3x denne
nad 12 rokov: 10 ml 2x denne

ČO JE Mucosolvan PRE DOSPELÝCH A na čo sa používa
Liek sa užíva pri akútnych a chronických ochoreniach dýchacieho ústrojenstva. Jedná sa napr. O akútne zápaly priedušiek, hrtanu a priedušnice a ďalej o chronické ochorenia ako je napr. Chronická bronchitída (zápal priedušiek) a chronická obštrukčná choroba pľúc.
Pacienti s akútnym ochorením dýchacieho ústrojenstva môžu liek užívať bez porady s lekárom. Pacienti trpiaci chronickým ochorením dýchacieho ústrojenstva môžu liek užívať len po porade s lekárom.

Akútne ochorenia sú na začiatku zvyčajne sprevádzaná suchým dráždivým kašľom, prípadne ešte pocitom pálenia na hrudníku u zápale priedušiek a chrapotom u zápalu hrtana. V ďalšom priebehu dochádza k tvorbe viskózneho hlienu a postupnému vykašliavanie. U chronických stavov môžu byť oba druhy kašľa - suchý dráždivý kašeľ aj vlhký typ kašľa s vykašliavaním hlienu.

Ambroxol-hydochlorid, liečivo Mucosolvan pre dospelých, zvyšuje v dýchacích cestách sekréciu hlienu, tvorbu pľúcneho surfaktantu (látka pokrývajúca vnútorné steny pľúcnych mechúrikov) a stimuluje činnosť riasiniek zaisťujúce transport hlienu. Tieto účinky majú za následok výdatnejšie skvapalnenie, lepší transport a vylučovanie hlienu (mukociliárna klírens), čím dochádza k uľahčeniu vykašliavania a zmierneniu kašľa.

Sirup Mucosolvan pre dospelých je určený predovšetkým pre dospelých, môžu ho však užívať aj dospievajúci a deti od 1 roka.

Ak sa do 5 dní (u detí do 3 dní) nebudete cítiť lepšie alebo ak sa Vám priťaží, musíte sa poradiť s lekárom.

Ambroxol, léčivá látka přípravku MUCOSOLVAN pro dospělé, zvyšuje v dýchacích cestách sekreci hlenu, tvorbu plicního surfaktantu a stimuluje činnost řasinek zajišťující transport hlenu. Čtěte pozorně příbalový leták.

Odborný garanti: Mgr. Michaela Snídalová, Mgr. Zuzana Ringlová