PLASMAGEL Future 5 ml

PDK 3775054
Výrobca FUTURE MEDICINE
Stav skladom
Počet
10,72 €
Obrázek PLASMAGEL Future 5 ml

PLASMAGEL Future 5ml

  • Gél na ochranu a regeneráciu pokožky.

Vďaka šikovnosti českých vedcov, lekárnikov a lekárov sa podarilo vyvinúť a vyrobiť jednoducho geniálny novinku s názvom PLASMAGEL, ktorý obsahuje veľmi cenné suroviny. Týmito surovinami sú výťažky z krvi, tzv. Krvné proteíny a plazma. Za prísnych laboratórnych podmienok sa vmiešali do jednoduchého gélového základu a vytvorili tak unikátny prípravok, ktorý je vhodný pre starostlivosť o poškodenú, porušenú a podráždenú pokožku.

Vďaka gélovému základu príjemne chladí, hydratuje a zároveň na pokožke vytvára ochranný film, ideálne pre aktívnych regeneráciu poškodenej kože.
Napomáha tiež v starostlivosti o kožu atopikov, je vhodný pre pokožku namáhanú slnením, mrazom či na drobné odreniny alebo zahojené jazvy.

Ochranný štít vašej pokožky

PLASMAGEL sa tak stáva pomocníkom v každodennej starostlivosti o narušenú či namáhanú kožu. PLASMAGEL možno tiež využiť v starostlivosti o starnúcu pokožku, kedy sa pleť po dlhšom užívaní omladzuje, vyhladzujú sa drobné aj hlbšie vrásky, eliminujú sa drobné estetické nedokonalosti pleti, zjemňuje sa kožný pigment a pokožka sa vypína a je senzoricky hladšia.

aplikácia:

  • PLASMAGEL sa aplikuje na vyčistenú pokožku, 2x denne v tenkej vrstve.

Vyrobený bez pridaných parabénov a parfumácie.

  • Je vhodný pre deti i dospelých.

PLASMAGEL - novinka, ktorú musíte mať

Malému teamu českých lekárnikov, lekárov a biológov sa podarilo izolovať z teľacej krvi špecifické výťažky, čisté krvné proteíny (calf blood extract), ktoré umožňujú spolu s hydrofilným gélovým základom na báze Karbomér, vytvárať na pokožke ochranný film a tým ju veľmi dobre regenerovať. Aj napriek tomu, že základnou funkciou izolovaných krvných proteínov je ich úloha v zástave krvácania, existuje aj ich využitie v úplne odlišnej úlohe. Touto cestou je HĹBKOVÁ REGENERÁCIA porušený, POŠKODENÉ a podráždenie pokožky a jej OMLADZOVANIE.

Prirodzenou cestou a bez zbytočnej chémie je kopírovaný prirodzený regeneračný proces ľudského tela. Výťažky z krvi, uvádzané tiež ako R.A.F. formula (z anglického Regeneration Accelerator Formula), čiže urýchľovač regenerácie, napomáhajú v boji a starostlivosť o citlivú, podráždenú a poškodenú pokožku, ktorú nielen hydratujú, ale aj zosilnene regenerujú. Napomáhajú tiež v starostlivosti o kožu atopikov, na pokožku namáhanú slnením, mrazom či na drobné odreniny alebo zahojené jazvy. PLASMAGEL sa tak stáva pomocníkom v každodennej starostlivosti o narušenú či namáhanú kožu. PLASMAGEL možno tiež využiť v starostlivosti o starnúcu pokožku, kedy sa pleť po dlhšom užívaní omladzuje, vyhladzujú sa drobné aj hlbšie vrásky, eliminujú sa drobné estetické nedokonalosti pleti, zjemňuje sa kožný pigment a pokožka sa vypína a je senzoricky hladšia. To všetko sa podarilo transformovať do jedinečnej slovenskej kozmetiky zn. PLASMAGEL Future, ktorá je určená na vonkajšie použitie bez pridaných parabénov a parfumácie.

Opýtali sme sa za vás lekárnička PharmDr. Lucie Hlávkovú:

Aké sú Vaše skúsenosti s krvnými proteínmi?

Povedomie o krvných proteínoch naviazaných na krvnú plazmu mám už niekoľko rokov. Pracovala som viac ako 8 rokov na pozícii zodpovednej osoby tkanivového zariadenia pre spracovanie krvotvorných kmeňových buniek z pupočníkovej krvi. Tu sme sa zaoberali okrem iného aj výskumom kmeňových buniek a obdivuhodnými vlastnosťami krvi, u ktorých sa prejavil široký terapeutický potenciál v rámci regeneratívnej medicíny. Okrem iného aj z tohto dôvodu som sa po návrate k farmáciu začala zaoberať práve oblastí hojenie rán. V rámci tohto nevšedného odboru napríklad sledujem, že podobný typ látky, tzv. PRP (plateled rich plasma čiže plazma obohatená o doštičky) je s úspechom využívaná v mnohých lekárskych odvetviach, akým je napríklad chirurgia, stomatológia, ortopédia, hojenie rán, ale aj estetická medicína. Zistilo sa, že každé lokálne použitie týchto faktorov posilňuje miestnu hojivé a regeneračné procesy. Preto som usúdila, že výťažok z teľacej krvi, calf blood extract, musí mať obdobný silný regeneračný a ochranný potenciál.

Kde možno prípravky s krvnými proteínmi zakúpiť?

K zakúpeniu sú v lekárňach a na špecializovaných eshopoch pod názvom PLASMAGEL Future. V našej přerovskej lekárni U HYGIE máme PLASMAGEL už teraz k dispozícii a rada ho našim pacientom odporúčam. Všimla som si, že sa pre neho radi opakovane vracia alebo si prípravok navzájom medzi sebou odporúčajú, čo vnímam ako známku kvality.

Ako sa PLASMAGEL používa?

PLASMAGEL sa aplikuje jemným stlačením dávkovača ideálne 2 x denne na čistú pokožku. Stačí naozaj veľmi malé množstvo veľkosti špendlíkovej hlavičky, ktoré sa veľmi dobre rozotrie aj na väčšie plochy. Vďaka systému "airless" je gél automaticky vytlačená piestom smerom k dávkovači, a to bez prístupu vzduchu a bezkontaktne. Tento systém zabezpečuje po celú dobu používania jeho maximálnu kvalitu.

Je pravda, že krvné proteíny tiež omladzujú?

Áno, a to je tiež dôvod, prečo je rada sama používam. Stimulujú do hĺbky pokožku a urýchľujú proces tvorby nových kožných buniek, podporujú novotvorbu kyseliny hyalurónovej a kolagenu v pleti.

 

Ochranný a vysoce regenerativní gel určený pro poškozenou, podrážděnou a porušenou pokožku. Díky vysokému obsahu krevních proteinů a plazmy vytváří po aplikaci na pokožce ochranný film, chladí a pečuje. Intenzivní zklidnění a regenerace.

Odborný garanti: Mgr. Michaela Snídalová, Mgr. Zuzana Ringlová