Victoria Beauty KOSMETIKA SE ŠNEČÍM EXTRAKTEM

Kosmetika se šnečím extraktem

Kosmetika se šnečím extraktem

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=lBPjXcPJeSE

Slimačie sliz. Znie to odporne? Možno, ale látka, ktorú dokáže vyprodukovať len slimák má tak výnimočné účinky na pleť, že sa oplatí prekonať predsudky.

Šnečí sliz. Zní to odporně? Možná, avšak látka, kterou dokáže vyprodukovat jen hlemýžď má tak výjimečné účinky na pleť, že se vyplatí překonat předsudky.

ZPOD ULITY DO KELÍMKU

šnek1

Slimačie sliz. Znie to odporne? Možno, ale látka, ktorú dokáže vyprodukovať len slimák má tak výnimočné účinky na pleť, že sa oplatí prekonať predsudky.

Spod ulita do téglika

šnek1

Slimačie sekrét sa získava väčšinou ručne, na špecializovaných farmách, napr. V Čile, z slimákov kropenatých - Helix (Cornu) aspersa (O.F. Müller, 1774). Slimák túto látku vypúšťa, cíti ak sa ohrozený, "zberači" preto zvyčajne používajú drevené paličky, ktorými ulitníky dráždi. Litre sekrétu putujú z fariem do laboratórií, kde sú analyzované, čistené a filtrované do podoby kozmetické ingrediencie SSF (Slimák Secretion Filtrate). Väčšina krémov a sér dostupných na trhu je vyrobená s obsahom 10-15% filtrátu. Kórejská značka Missha udáva obsah až 40% a čílska Elicina až 80%.

NÁHODNÝ OBJAV

Vlastnosti hlemýždího sekrétu náhodne objavil španielsky onkológ Rafael Abad, keď v 60. rokoch minulého storočia skúmal v laboratóriu účinky rádioterapie pre liečbu rakoviny. Pokusy vykonával na slimáky a všimol si, že v sebaobrane vypúšťajú látku, ktorá sa výrazne líši od slizu, ktorý za sebou bežne zanechávajú pri plazenie. Abad takisto zaznamenal, že drobné poranenia vzniknutá radiáciou na telách slimákov sa veľmi rýchlo hojí. To ho priviedlo na nápad otestovať hojivé účinky tejto substancie aj na ľudskej pokožke. (Existuje aj legenda, podľa ktorej si liečivých účinkov hlemýždího sekrétu na pokožku prvýkrát všimli chilskí farmári počas práce na slimáky farmách. Odreniny a rezné ranky, vzniknuté pri práci, sa im totiž na rukách veľmi rýchlo a vždy bezproblémovo hojili.)

NECHAŤ plaziť PO POKOŽKE?

Kozmetika sa slimačím extraktom zažíva taký boom, že v niektorých pražských salónoch dokonca ponúkajú ošetrenie, počas ktorého klientkam prikladajú plaziaci sa živočíchy priamo na očistenú tvár. Tu je dôležité upozorniť, že látka tvoriaca lepkavú stopu, ktorú za sebou slimáky zanechávajú pri plazenie, je odlišná od tej, ktorá sa používa pre dermatologické účely. Liečivé účinky na pleť má slimačie sekrét, ktorý sa tvorí medzi telom ulitníky a ulitou, keď sa slimák zľakne a stiahne dovnútra.

PREČO TO FUNGUJE?

Filtrát hlemýždího sekrétu obsahuje niekoľko blahodárnych zložiek:

 • Alantoín: regeneruje kožné tkanivo a vyhladzuje podráždenú pokožku
 • Kolagén a elastín: proteíny, ktoré sú hlavnými zložkami spojivového tkaniva ľudskej kože
 • Kyselinu glykolovú: exfoliant, ktorý odstraňuje odumreté bunky a tak pomáha ostatným účinným látkam preniknúť hlbšie a napraviť poškodené tkanivo
 • Kyselinu hyaluronovú: hydratačné a regeneračné látka, zvlhčuje a zjemňuje pleť

Účinky hlemýždího sekrétu:

 • zjemnenie vrások
 • mierna exfoliácia
 • Napomáha hojeniu rán a popálenín
 • Rieši strie v 1. a 2. štádiu
 • (Červené a svetlo ružové sfarbenie)
 • Znižuje keloidné jazvy
 • Lieči akné a jeho prejavy (jazvy, fliačky, tmavšie pigmentácia, nečistoty, mastná pleť)
 • Pomáha odstrániť bradavice

ŠTÚDIA

Gréci pred 5 rokmi vykonali štúdiu, ktorej sa zúčastnilo 27 pacientov, 15 mužov a 12 žien vo veku 22 až 69 rokov. Všetci mali vážnejšie čiastkové popáleniny na tvári, ktoré boli liečené nanášaním krému s vysokým obsahom extraktu Helix aspersa 2x denne. V kontrolnej skupine bolo ďalších 16 podobne postihnutých pacientov, ktorí podstupovali liečbu konvenčné masťou na popáleniny. Pri porovnaní sa ukázalo, že v skupine liečenej krémom Elicina s slimačím výťažkom bolo hojenie v priemere o 2 dni kratšie, navyše s menšou bolestivosťou po aplikácii. Zdroj: Dimosthenis T. et al: The efficacy of Helix aspersa Müller extract in the healing of partial thickness burns: 2009; 20: 219-222

Juhokórejská osemtýždňovej, dvojito zaslepená štúdia študentov medicíny mala ukázať, či sa krém s slimačím extraktom hodí aj pre liečbu miernej až stredne závažné akné. U pacientov, ktorí si na postihnuté miesta aplikovali prípravok s slimačím extraktom, došlo k redukovaniu aknóznych lézií, erytému a zapálených miest o 2 až 4 týždne rýchlejšie ako u kontrolnej skupiny. Zdroj: Jin Young-Jung et al: The Curative Effect of Elicina Cream on Mild-to-Moderate Acne, september 2006 - June 2007, Dermatology Clinic, YonseiUniversity College of Medicine

https://www.youtube.com/watch?v=lBPjXcPJeSE

 VICTORIA BEAUTY NATURAL SNAIL


Produkty prisudzovaných k tejto novinke